Mary Wanless, RWYM. Świadoma jazda konna w praktyce. Analiza przypadków

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 89,00 zł 89.00
Cena netto: 84,76 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: 0E7D-6775D

Opis

Mary Wanless, RWYM. Świadoma jazda konna w praktyce. Analiza przypadków

Darmowa dostawa!

O książce

RWYM. Świadoma jazda konna w praktyce. Analiza przypadków to książka, która wywróci do góry nogami Twój pogląd na temat procesu uczenia się umiejętności jeździeckich, a także wszelkich innych umiejętności manualnych i pomoże wstąpić na zupełnie inny poziom, jeśli chodzi o uczenie się i uczenie kogoś. Pomoże Ci również pozbyć się błędów dosiadu (nawet jeśli zmagasz się z nimi od wielu lat i już straciłeś nadzieję, że możesz je wyeliminować), wpływających negatywnie na sposób niesienia się konia i przeciążających Twój kręgosłup. Gdy wdrożysz wskazówki zawarte w tej książce, Twój wierzchowiec – bez względu na rasę, wiek i stopień zaawansowania – zacznie się poruszać jak koń Grand Prix.

Książkę otwiera rozdział O uczeniu się, który pozwala zrozumieć JAK uczy się nasz mózg i ciało, i co blokuje osiąganie postępów jeździeckich. Gdy już wiemy, co to jest i potrafimy to wyeliminować, nagle okazuje się, że to nieprawda, że jesteśmy „nieutalentowanymi”, „trudnymi” czy „słabymi” jeźdźcami!

W kolejnym rozdziale autorka omawia, co składa się na wzorzec doskonałego jeźdźca na przykładzie Heather Blitz, złotej medalistki Igrzysk Panamerykańskich. Czytając ten rozdział, zrozumiesz, że dosiad to nie jest „zewnętrzna forma”, lecz taki sposób zorganizowania Twojego ciała, który pomaga Ci jeździć w równowadze i z lekkością. Umożliwia bycie wsłuchanym w ciało konia, a nawet połączenie umysłu z umysłem!

Czytając kolejne rozdziały RWYM. Analizę przypadków, poczujesz się, jak na szkoleniu ujeżdżeniowym masterclass z tą różnicą, że każde zdanie będzie dla Ciebie zrozumiałe. Dlaczego jak na szkoleniu? Bo poszczególne rozdziały z części praktycznej książki to „zapis” lekcji prowadzonych przez Mary Wanless z jeźdźcami, którzy prezentują następujące błędy dosiadu:

 • pochylanie się
 • przeprost pleców
 • zaokrąglanie pleców
 • odchylanie się
 • asymetrie boczne w ciele

 Każdy rozdział zawiera szczegółowe wyjaśnienia:

 • na czym dokładnie dany błąd polega i jak się manifestuje w ciele jeźdźca 
 • jak dany błąd wpływa na ciało konia, co blokuje, co utrudnia, co uniemożliwia
 • co konkretnie jeździec musi zmienić w swoim ciele i JAK ma to zrobić
 • jak zakomunikować to jeźdźcowi (różne wariantywne sposoby!), aby polecenie było zrozumiałe i możliwe do wykonania
 • jak zademonstrować jeźdźcowi prawidłowy sposób używania ciała, by wiedział, co sam ma zrobić i w jaki sposób
 • jak uczyć, by jeździec nauczył się "czuć" i SAM potrafił wychwycić różnicę, gdy zaczyna coś wykonywać nie/prawidłowo i wprowadzić poprawkę
 • jak patrzeć na jeźdźców i konie, żeby widzieć (czyli co np. mówią nam pomarszczenia na ubraniu jeźdźca lub "zagłębienia" w ciele konia)

Rozdziały zawierają dużo zdjęć, ilustrujących stan „przed” i „po” wdrażaniu poprawek w ciele jeźdźca. Czytelnicy są więc świadkami zmian, które zachodzą podczas lekcji i sami, mając ten zestaw wskazówek, mogą wprowadzić je u siebie. Zdjęcia „przed” i „po” pokazują nie tylko poprawę w dosiadzie jeźdźca, lecz także w sposobie niesienia się konia.

Trzy ostatnie rozdziały dotyczą rozwijania zaawansowanych umiejętności:

 • skupienia uwagi
 • dosiadu w chodach bocznych
 • pracy w ciągu, piaffie, pasażu i piruecie

RWYM. Studium przypadków to świetna książka dla jeźdźców, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, a zarazem znakomita książka dla trenerów i instruktorów jazdy konnej, z pomocą której mogą łatwiej dostrzegać błędy uczniów i uczyć się skuteczniej komunikować polecenia.

O Mary Wanless

Mary Wanless – trenerka jeździectwa o międzynarodowej renomie, autorka pięciu książek poświęconych biomechanice jeźdźca, które zostały przetłumaczone na wiele języków oraz płyt DVD i innych materiałów edukacyjnych. Posiada stopień trenerski BHSI BSC, jest również certyfikowanym coachem sportowym. Opracowała nowatorską metodykę nauczania jazdy konnej RWYM (Ride With Your Mind), w której rozłożyła na czynniki pierwsze wszystko to, co składa się na „talent jeździecki” oraz stworzyła innowacyjne metody nauczania, umożliwiające skuteczne nauczenie mistrzowskich umiejętności jeździeckich. Sama uczyła się od nieżyjącego już Nuna Oliveiry, kilka lat trenowała w Portugalii, jak również w Niemczech u Egona Von Neindorffa i Hansa Heinricha Meyera-Zu-Strohena. W swojej karierze trenerskiej trenowała m.in. jeźdźców z kanadyjskiej drużyny WKKW, a od ponad 17 lat trenuje Heather Blitz, amerykańską zawodniczkę ujeżdżenia, która zdobyła złoty i srebrny medal podczas Igrzysk Panamerykańskich w 2011 r. W 2018 r. Mary Wanless otrzymała prestiżową nagrodę Welfare & Performance Award, nadawaną przez Saddle Research Trust.

 

Zajrzyj do Spisu treści: LINK

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl