O mnie

O mnie 

Konie, pasja, nauka...

Konie były w moim życiu od zawsze. Najpierw jako marzenie, wolność, przygoda. Później jako nauka, praca, nieustanny proces samodoskonalenia. Z tych powodów moje doświadczenia z końmi są różnorodne i mogę z empatią podejść do problemów jeźdźców. Kim jestem?

  • Od 15 lat jestem instruktorem jazdy konnej
  • Jestem autorką ponad 70 artykułów branżowych publikowanych na łamach ogólnopolskich czasopism jeździeckich, takich jak: "Koń Polski", "Koński Targ" i "Świat Koni". Zobacz listę publikacji - LINK

  • Jestem też współautorką przekładów artykułów o tematyce jeździeckiej (wraz z Bereniką Bratny), opublikowanych w czasopiśmie "Koński Targ".
  • Od wielu lat szkolę się w zakresie dosiadu metodą RWYM u certyfikowanych coachów tej metody i rozwijam umiejętności jeździeckie w duchu ujeżdżenia klasycznego. Gdybym miała wskazać trenerów, od których nauczyłam się najwięcej, którzy są dla mnie wzorem i nieustanną inspiracją, to są to: Anna Stępkowska, coach RWYM, Denise O'Reilly Dressage Secret Training (dawniej: coach RWYM); Elaine Buttler Rider-Ability (dawniej: coach RWYM) - oczywiście - sama Mary Wanless, która stworzyła RWYM; Karin Blignault, dr Krzysztof Skorupski, Manolo Mendez.
  • Mam wiele doświadczeń w zakresie jeździectwa naturalnego. Odbyłam pobyt szkoleniowy w ośrodku Phila Rodeya w Australii, odwiedziłam również Steve'a Halfpenny'ego (Light Hand Equitation; dawniej: Silversand), a w Polsce poznawałam tę ostatnią metodę dzięki Monice Damec

  • Moją pasją - obok ujeżdżenia - są podróże konne po świecie (odwiedziłam m.in. Kaukaz, Armenię, Maroko, Bałkany, Rumunię) i prowadzę wraz z mężem fanpage Horse Adventure Photography. Obecnie przygotowujemy książkę z reportażami i fotografiami z wypraw konnych, która ukaże się być może jeszcze w tym roku.
  • Założyłam sklep Smart Rider, bo - jako jeździec i koniarz - dostrzegam brak pewnych produktów jeździeckich, które byłyby w pełni funkcjonalne i wygodne. Dlatego Smart Rider jest dziś JEDYNYM miejscem w Polsce, gdzie można kupić tak innowacyjne produkty jak elektryczny tarnik do kopyt. A także rondo na kask (lub daszek na kask) - zaprojektowane i wykonane w Polsce przez jeźdźców dla jeźdźców. Jestem też głęboko przekonana, że dobre, etyczne jeździectwo wymaga bycia smart i dlatego częścią naszej działalności jest edukacja.  Tu możesz przeczytać o naszej filozofii

Bogate i różnorodne doświadczenia pozwalają mi na głębokie rozumienie potrzeb i trudności jeźdźców. Przeszłam całą tę drogę od jeźdźca rekreacyjnego do zaawansowanego, wykonującego elementy Grand Prix (i wciąż się uczę!); dzięki temu mogę teraz skuteczniej pomagać innym jeźdźcom. 

Zapraszam na webinary!

Ewa Rot-Buga

  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl