
Karin Blignault, Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców, wyd.2
Opis
Karin Blignault, Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców
O książce
Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców to obszerna pozycja, w przystępny sposób przybliżająca Czytelnikowi najnowszą wiedzę o sposobie poruszania się koni. Wiedza ta, wprowadzona w życie, pozwala radykalnie przyśpieszyć proces szkolenia konia, jak również sprawia, że jazda konna staje się bezpieczniejsza, efektywna i przyjemniejsza – zarówno dla jeźdźca jak i konia.
Książka zawiera kolorowe fotografie, rysunki i schematy, a także wskazówki dla jeźdźców, trenerów i sędziów dotyczące biomechanicznych uwarunkowań ruchu, które ułatwiają zrozumienie i rozwiązanie wielu problemów szkoleniowych, np.
- ciągnięcie
- wystawianie języka
- wypadanie łopatki
- wypadanie zadu
- problemy w przejściach
- i wiele, wiele innych
Autorka omawia, jak automatyczne reakcje równowagi i wzorce ruchu wpływają na zachowanie zwierzęcia i jaki mają związek ze stanem jego umysłu. Wyjaśnia również, w jaki sposób jeździec może zaburzać biomechanikę konia.
Karin Blignault kładzie olbrzymi nacisk na efektywność komunikacji jeźdźca z koniem, udowadniając, że to zwykle ten pierwszy ponosi odpowiedzialność za problemy szkoleniowe.
Biomechanika konia dla jeźdźców to pozycja niezbędna w biblioteczce jeździeckiej, jeśli zależy Ci na szybkim, skutecznym i etycznym szkoleniu konia.
Jest to wydanie drugie tej topowej pozycji - poszerzone i uzupełnione przez autorkę.
O Autorce
Karin Blignault – to uznana w świecie jeździeckim trenerka, specjalistka w dziedzinie biomechaniki koni i autorka znakomitych książek jeździeckich:
- Biomechanika konia dla jeźdźców
- Four Steps to Riding Success
- Successful Schooling: Train Your Horse with Empathy
- Stretch Exercises for Your Horse).
Ma ponad 40-letnie doświadczenie w jeździe konnej i trenowaniu koni do sportu. Swoje konie sama wyszkoliła do poziomu Grand Prix, odniosła wiele sukcesów w ujeżdżeniu, skokach i WKKW. Jest uznanym sędzią międzynarodowym w dyscyplinie ujeżdżenia. Ma również rozległą wiedzę w zakresie teorii nauczania, percepcji wizualnej, technik komunikacji, procedur ułatwiania ruchu, programowania neurolingwistycznego (dyplom Uniwersytetu Stellenbosch i Bobath Centre w Londynie). Prowadzi szkolenia i seminaria jeździeckie na całym świecie, ucząc jeźdźców od poziomu początkującego do olimpijskiego.